Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza, to profilaktyka i leczenie próchnicy. Jej zadaniem jest utrzymanie Twoich naturalnych zębów jak najdłużej. Podstawowym zabiegiem w ramach stomatologii zachowawczej jest leczenie ubytków spowodowanych przez próchnicę.

Im szybciej ubytek zostanie wykryty, a sama próchnica będzie mniej zaawansowana, tym leczenie będzie szybsze i tańsze.

Warto regularnie umawiać się na wizyty kontrolne, dzięki czemu zyskujesz pewność, że Twoje zęby są zdrowe, a w razie ubytku, dentysta będzie mógł szybko go wyleczyć.

Lekarzem, który przeprowadza wizyty kontrolne jest dentysta specjalizujący się w stomatologii zachowawczej.

Kiedy ostatni raz byłeś u dentysty?

99% Polaków ma próchnicę. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, a do dentysty umawia się dopiero, gdy pojawia się ból. W początkowym stadium próchnica jest widoczna na zębie w formie małych plamek. Wystarczy je oczyścić i zabezpieczyć fluorem. Jeśli jednak próchnica przedostanie się przez szkliwo do zęba, spowoduje ubytek i wówczas konieczne jest wyczyszczenie zęba i jego wypełnienie, czyli złożenie plomby. Jeśli zbyt długo będziesz czekać z wizytą u dentysty, postępująca próchnica może prowadzić do całkowitego zniszczenia zęby i dotrzeć do jego miazgi. I wtedy właśnie pojawia się ból. Wówczas, jedyną metodą leczenia tak zaawansowanej próchnicy jest leczenie kanałowe, czyli leczenie endodontyczne.

Dentyści z Dental Republic zapobiegają rozwojowi próchnicy i leczą zęby już przez nią zaatakowane.

Po dokładnej analizie stanu uzębienia i przeglądzie jamy ustnej zostaje ustalony plan wizyt i działań mający na celu dobranie najodpowiedniejszych sposobów leczenia.

Wypełnimy ubytki materiałami światłoutwardzalnymi najwyższej jakości, przeprowadzimy leczenie kanałowe, a jeśli jest to konieczne, dopasujemy najlepsze rozwiązania protetyczne.

Jeśli chcesz, żeby Twoje zęby były zdrowe dbaj o ich higienę: stosuj właściwą szczoteczkę do zębów, pastę, płyn do płukania jamy ustnej i nić dentystyczną. Warto co 6 miesięcy umówić się na zabieg profesjonalnej higieny jamy ustnej, czyli usuwanie kamienia (skaling), piaskowanie, polerowanie i fluoryzację.

Skaling piaskowanie, fluoryzacja