Leczenie kanałowe – endodoncja

Dzięki leczeniu kanałowemu pacjent ma szansę na uratowanie własnego zęba. Leczenie chorego zęba jest o wiele korzystniejsze niż jego usunięcie, które niesie za sobą wiele niekorzystnych dla pacjenta konsekwencji. Leczenie endodontyczne przeprowadzane w naszym gabinecie jest możliwe dzięki dobrze wykwalifikowanym specjalistom i nowoczesnemu sprzętowi, z którego korzystamy.

Ząb leczony kanałowo początkowo zostaje znieczulony, następnie zabezpieczony przed dostaniem się niepotrzebnych bakterii. Zęby zostają oczyszczone z próchnicy i po odsłonięciu ujścia kanałów zostają one opróżnione z miazgi, co dzięki zastosowanemu przez nas znieczuleniu jest bezbolesne. Po procesie sterylizacji zęba wypełniamy kanały zęba w taki sposób aby nie przenikały do niego bakterie.

Wyleczone kanałowo zęby służą pacjentom przez wiele lat. Dokładamy wszelkich starań aby proces kanałowego leczenia był bezbolesny i skuteczny, co jest alternatywą dla usunięcia zębów, których brak wpływa nie tylko na wygląd ale również funkcjonowanie całego uzębienia a w późniejszym czasie do nieprawidłowego funkcjonowania m.in. układu trawiennego.